sekretarz gminy Doliniany kradł pieniądze podatkowe – wzmianka w Głosie Mazowieckim z 1937 r.

Podczas przeszukiwań sieci można czasem na ciekawe wzmianki trafić. Jedną z nich jest kradzież pieniędzy państwowych w gminie Doliniany.

Przykład sekretarza gminy Doliniany, który wespół z wójtem przywłaszczył sobie 6 tysięcy ówczesnych złotych nie należy do wzorowych.

Stało się to za czasów II RP. Miał rację Piłsudski, że nasz naród jest wspaniały, tylko ludzie k…..y. Dobrze że tylko niektórzy.

Przestępstwo popełnione przez sekretarza pokazuje, że współczesne czasy wcale nie są inne, choć ja  rzekłbym, że teraz mamy gorsze. Czemu?

Po pierwsze niepodległej Polski nie ma. Sprawujący władzę są tak naprawdę zarządcami części Eurokołchozu i nie ustanawiają prawa tylko tłumaczą gotowe z Brukseli na język polski.A to jest coraz głupsze i ograniczające wolność obywateli.

Po drugie. Zawsze się tacy znajdą. Dzisiaj też kradną, tylko poprawność każe używać innych słów.

W środkach przekazu, przejętych przez osoby prawne z innych państw, kradzież to ,,przywłaszczenie” prawda jak ładniej brzmi? A nazwisk winowajców się nie podaje tylko pierwszy znak i zakrywa się twarz! do skazania też nie dochodzi, chyba, że jest to kozioł ofiarny.

W wolnej Polsce – tej sprzed 1939 roku to ,,przywłaszczenie” w gminie Doliniany zostało słusznie napiętnowane wpisem w środkach przekazu i nazwane zgodnie z prawdą – KRADZIEŻ! Użyto słowa ,,ukradł” na agitację wyborczą i podzielił się z wójtem gminy.

za: Głos Mazowiecki : katolickie pismo codzienne. R. 5, 1937 nr 44 (23 II)

sekretarz gminy Doliniany kradł pieniadze podatkowe 1937 r.
sekretarz gminy Doliniany kradł pieniadze podatkowe 1937 r.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s